Kdo jsem a proč vlastně výživové poradenství a zájem o jídlo?

 

Jsem Dáša, ženská, která touží být v souladu, sama se sebou a moci dávat lidem to nejlepší. Snažím se naslouchat, pochopit, jak to mají ostatní.

Vždycky mě bavilo proniknout do „jádra pudla“. Zajímalo mě, jak věci fungují a proč. Proč to máme zrovna v těle tak, jak máme. Od malinka mě fascinovaly sestřičky v nemocnice, hlavně jaké nosily krásné čepečky. Když pak došlo na to, čím se stanu, volba byla jasná – zdravotní sestřička.

Když jsem s mamkou vařila v kuchyni, dávala mi spoustu rad. Nyní je kvituji s velkým povděkem. Jenže v těch „telecích“ letech se mi její rady jaksi nehodily. Nebrala jsem nic, co mi řekla. Ale naštěstí jsem zmoudřela a když jsem začala bydlet sama, byla jsem jí a dosud jsem, vděčná. Kolikrát jsem měla telefon na uchu a než jsem uvařila první štědrovečerní večeři, slyšely jsme se asi desetkrát.

Jak šel čas, nemocniční prostředí a vaření u plotny doma mi přestalo stačit. Věděla jsem, že to musí jít i jinak, než pomáhat lidem se léčit, že prevence je základ. Shodou různých náhod a okolností, jsem se dostala do projektu Svět zdraví, kde jsem měla možnost načerpat to, pro co teď žiji. Měla jsem možnost si udělat akreditovaný mezinárodní kurz výživového poradce, setkat se se spoustou lidí, kteří byli a jsou v oboru výživy jedničkami – pan Fořt, Mach, Jelínek, paní Slimáková a spousta dalších. Každý mají na problém výživy malinko jiný názor, ale tady jsem si uvědomila, jak je stav výživy vs. podvýživy důležitý.

Proto jsem měla v mé cestě životem jasno, to je ono, čemu se chci věnovat a předávat své zkušenosti.

Prošla jsem další řadou kurzů, seminářů a webinářů, jako je specializace dětské výživy a seniorů, hygiena ve stravovacích provozech, monitoringy stravování ve školách a školkách a řadu dalších.

Co mě zajímá při individuální práci, jste Vy. Jak to vy cítíte, jaký je váš problém, jestli máte zdravotní komplikace, či jen chcete vylepšit vzhled, se kterým vy nejste spokojeni.

Posun za vás neudělám, ale nabídnu možnosti, ukážu proč tomu tak je, že vaše tělo funguje právě tak. Někdy se nám změna podaří velmi rychle, někdy to chce delší čas.

A proč na mých stránkách nenajdete proměny před a po, ukázky kolik kdo zhubnul?

Respektuji vás, vaše soukromí. Nejde mi o to pochlubit se, ale jde mi o váš dobrý pocit.

 

S respektem Vaše Dáša